Opchnij.pl

Portal Ogłoszeń Retro ...

            Kup lub Sprzedaj łatwo, prosto i przyjemnie ...

Zarejestruj się za darmo
Bezpłatna
Rejestracja
Dodaj darmowe ogłoszenie
Dodaj
Ogłoszenie
Twoje ogłoszenia
Twoje
Rzeczy
Twoje wiadomości
Twoja
Poczta

Wszystkie kategorie >


KATEGORIE
Kategoria  CD/DVD
Kategoria  Domeny
Kategoria  Hobby
Kategoria  Praca
Kategoria  Sztuka






Temat:
Roleta zewnętrzna PA39 120cm x 150cm -elektryczne sterowanie
Opis:

Rolety zewnętrzne

www.patiokna.pl

Szczegóły ofery na zdjęciu.

Osłonią okna

Najbardziej oczywistym z zadań rolet jest ochrona okien przed czynnikami atmosferycznymi. Zacinający deszcz, grad, śnieg i silne podmuchy wiatru oraz palące promienie słońca negatywnie oddziałują na strukturę materiałów okiennych - w szczególności na drewno. Ale rolety zabezpieczają też przed działaniem zmiennych temperatur i zbytnim nagrzewaniem się pod wpływem słońca - na co wrażliwe są ramy okienne wykonane z PVC. Niezależnie od tego, z jakiego tworzywa wykonano okna, jedno jest pewne - dzięki roletom trwałość skrzydeł wydłuża się, a to oznacza wymierne korzyści.
Zatrzymają ciepło

Nawet z dobrze izolowanych termicznie budynków ucieka ciepło, głównie przez okna i drzwi balkonowe. Zimą rolety zewnętrzne stanowią szczelną barierę dla zimna. Między opuszczoną roletą a oknem powstaje warstwa powietrza (poduszka powietrzna), która podwyższa ochronę przed stratami ciepła, a tym samym w znacznym stopniu obniżają się rachunki za ogrzewanie.
Rolety zewnętrzne przydadzą się nie tylko zimą. W gorące, letnie dni opuszczone rolety pozwalają obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10°C. Przykładowo, przy temperaturze powietrza wynoszącej 35°C, zaciemniając wnętrze roletą aluminiową z wypełnieniem z pianki poliuretanowej uzyskujemy temperaturę na poziomie 23-26°C.
Wentylacja pomieszczeń

Rolety z listwami, w których są otwory wentylacyjne (perforacje), dają możliwość wietrzenia pomieszczeń przy zasuniętym pancerzu. Chronią jednocześnie przed gwałtownymi podmuchami wiatru oraz przeciągami - dokuczliwymi, jeśli wentylujemy pomieszczenia poprzez otwieranie okien "na przestrzał". Opuszczając lub podnosząc roletę, możemy sterować ilością powietrza dostającego się do domu. Zaletą modeli zintegrowanych z moskitierą jest możliwość intensywnej wentylacji pomieszczeń przy otwartym oknie i podniesionej rolecie, bez obaw, że do domu dostaną się dokuczliwe komary lub muchy.
Spokój i cisza
Dla mieszkańców miast, a szczególnie domów położonych przy ruchliwych ulicach, ochrona przed hałasem nabiera coraz większego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o 6-14 decybeli. Sama roleta, jeśli jest dobrej jakości, powinna być zbudowana tak, aby nie stała się źródłem hałasu. Zamontowanie na początku prowadnicy wkładki ślizgowej, zwanej też ślizgaczem listew (piór), oraz uszczelek szczotkowych albo gumowych w listwach prowadnicy dodatkowo wycisza i podnosi trwałość rolety. Kolejnymi elementami zapewniającymi cichszą pracę są: uszczelka gumowa na dolnej krawędzi listwy końcowej lub trawers z listwą ślizgową i uszczelką szczotkową. Rura nawojowa rolety (czyli wał, na który nawija się pancerz rolety) osadzona jest na łożyskach kulkowych, co pozwala na niemal bezszelestne obracanie się wału. Ciche i łagodne opuszczanie rolety najlepiej gwarantuje napęd elektryczny - przy sterowaniu ręcznym nie ustrzeżemy się hałasu czynionego przez opadający lub podnoszony pancerz.
Komfort i wygoda
Rolety mogą być sterowane za pomocą różnych napędów - od podstawowego na pasek lub linkę poprzez mechanizmy korbowe aż do silników elektrycznych, które wmontowane w rurę nawojową gwarantują płynną i cichą pracę rolety. Można je uzupełnić systemem zdalnego sterowania oraz wyłącznikami zegarowymi pozwalającymi zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy.

Oferta ważna do 15-03-1013

W naszej ofercie rolety nadstawne classic, termolux, interlux ;Zewnętrzne INTERMO,rollolux,omega-lux.wszystkie mogą być również moskitierą.Pancerze PA 39, PA 45, PA 52,sterowane ręcznie, sterowane elektrycznie lub na pilota.

 

Cena [PLN]:
299
Kategoria:
Różne
Ilość Wyświetleń:1610

Bookmark and Share

Komentarze:
--------------------------------------------------------------------

Nowy komentarz:




Brak Zdjęcia

Jeżeli Twoim zdaniem post jest
nieaktualny lub w jakikolwiek sposób
niezgodny z regulaminem -
Powiadom nas koniecznie !



Regulamin | Polityka Prywatności | Dodawanie Ogłoszeń | Reklama | Pomoc | Kontakt

Copyright (C) Opchnij.pl 2009 - 2011

Polecane serwisy:Fototapety | Telecom | Aviation | Hotels | Meracom | Noclegi